План организације реализације наставе за школску 2020/2021. годину у условима пандемије вируса covid-19

У Основној школи „Рада Шубакић“ у Гружи у школској 2020/2021. години од 1. септембра настава ће се организовати на следећи начин:

Матична школа у Гружи:

• Ученици од 1. до 4.  разреда свакодневно долазе у школу.
  • Ученици 1. 3. и 4. разреда сваког дана долазе у школу у 8 часова.
  • Ученици другог разреда се деле у две групе, тако да једне недеље од 8 часова има наставу прва група, а друга долази по завршетку наставе прве групе и обављеног чишћења и дезинфекције.
  • Ученици 6. и 7. разреда свакодневно долазе у школу и часови им почињу од 11.20.
  • Ученици 5. и 8. разреда се деле на две групе А и Б и њима часови почињу у 11.20.

Одељења подељена на групе се ротирају на недељном нивоу: када група А долази у школу у понедељак, среду и петак,  група Б долази у уторак и четвртак. Следеће недеље група А долази у школу у уторак и четвртак, а група Б у понедељак, среду и петак. Данима када не долазе у школу ученици су у обавези да прате наставу преко јавног медијског сервиса Србије и онлајн преко платформе Гугл учионица.

Издвојено одељење у Губеревцу и Пајсијевићу:

Сви ученици долазе свакодневно у школу од 8 часова.

Часови за све ученике трају 30 минута.